A pécsi Janus Pannonius Tudomány Egyetem jogelődjében
végeztem földrajz-rajz szakon. Tanári pályámat a fonyódi Mátyás Király Gimnáziumban kezdtem, néhány évig a Bacsák György Szakközépiskolában is tanítottam, de végül visszatértem a gimnáziumi oktatáshoz, a rajz- és idegenvezetés fakultáció kedvéért, ahol a művészettörténeti tanulmányaimat is hasznosíthattam. A különösen tehetséges diákoknak éveken át rajz szakkört is vezettem, sőt olyan megtiszteltetés ért, hogy a ma is alkalmazott rajz érettségi írásbeli és szóbeli tételeit kidolgozó munkacsoport tagja lehettem az Iparművészeti Főiskolán.

Nyaranta művésztelepeken vettem részt, amelyek zárásaként csoportos és egyéni tárlatokon mutatták be az ott folyó műhelymunkát és az alkotókat. (Kőszeg, Esztergom, Dömsöd, Törökkoppány, Budapest, Szentendre, Gyula, Kaposvár) Szentendrén ismerkedtem meg Misch Ádám festőművésszel, és az Ő hatására lettem a Barcsi Nemzetközi Művésztelep alapító tagja, ahol évekig dolgoztam, alkottam.

Képeim témája: a természet, a kisvárosok hangulatos utcái, templomai és az örökké változó, ezerarcú Balaton. Szívesen festek portrékat és képeim gyakran szimbolikus vagy szakrális szellemi gondolatokat is tükröznek.

Az alkalmazott technika változó: olaj, akriltempera, akvarell, pasztellkréta, de készítek tusrajzokat is. Mestereim a főiskolán Platty György és Kelle Sándor festőművészek voltak.

2004-ben szerveztem meg, és öt éven át vezettem a Sirály Art Képző- és Iparművészeti Alkotó Kört, akikkel Keszthelytől Siófokig valamennyi balatoni településen kiállítottunk több alkalommal. Alkotásaim megtalálhatók Fonyód testvérvárosaiban, sőt külföldi gyűjtőknél is. (Wolfhagen, Tornió)

A jövőben szeretném továbbfejleszteni színterápiával kapcsolatos tudásomat és azt gyógyításra felhasználni.

Művészi hitvallásom:     „a színek a fény tettei…” (Geőthe)

 

 

vissza